Przepisy na śniadanie z płatkami owsianymi

Z nieukrywaną przyjemnością przedstawiam Ci bogaty zbiór zdrowych przepisów, które udowadniają, że fundując sobie upragnioną chwilę słodkości wcale nie musimy działać na szkodę naszego organizmu. Płatki owsiane — główny bohater tej kategorii — posiadają szereg właściwości korzystnych dla naszego ciała, są więc doskonałą propozycją dla osób zmagających się nadwagą lub wysokim cholesterolem. Jednocześnie stanowią one świetną bazę pod różnego rodzaju śniadania i słodkości — ciastka, naleśniki, omlety czy też placki, żeby wymienić tylko kilka.

Przepisy z płatkami owsianymi — zdrowa propozycja na śniadanie

Pozytywny wpływ przepisów na śniadanie z płatków owsianych na nasz organizm nie jest tajemnicą. Okazują się one pomocne nie tylko w utrzymaniu stałej wagi — obniżają również ciśnienie krwi, zmniejszając tym samym ryzyko dolegliwości serca oraz układu krwionośnego, jednocześnie stabilizując poziom cukru. Dlatego właśnie którykolwiek z powyższych sposobów na placki, naleśniki czy też omlety stanowi idealny sposób na rozpoczęcie dnia. Osobom pragnącym szybkiej przekąski polecam natomiast lekkie ciasteczka.

Jednak śniadaniowe przepisy z płatków owsianych to nie tylko naleśniki i omlety. Oprócz klasycznych ciastek i placuszków znajdziesz tutaj również masę innych przekąsek. Ciekawą opcją dla osób żyjących w biegu są domowe batoniki — zastrzyk energii tak potrzebny w obecnych czasach. Z kolei miłośnicy wypieków w nieco bardziej tradycyjnej odsłonie z pewnością nie przejdą obojętnie obok szarlotki w wersji fit.

Naleśniki, placuszki, omlety i ciastka — przepisy na śniadanie z płatków owsianych

Powyższy zbiór propozycji placuszków, ciastek i naleśników to nowoczesna interpretacja klasycznych przekąsek na słodko, które zapewnią Ci odpowiednią dawkę energii na cały dzień. Moim celem jest pokazać Ci, że nawet zwykły omlet może być nie tylko ciekawy i smaczny, ale także dobry dla Twojego organizmu. Zapraszam tym samym do przeglądania tej, jak również innych kategorii na moim blogu, a gwarantuję, że znajdziesz tu coś, co bezbłędnie trafi w Twoje gusta.

RozwińZwiń