Krem ze szparagów

4.4/5 (19 ocen)

Poziom trudności

Łatwy

Czas przygotowania

60 min

Krem ze szparagów

Jedliście kiedyś krem ze szparagów? Ja również nie, więc koniecznie musiałam go przygotować 🙂 W końcu jest sezon na szparagi, więc warto się pokusić żeby coś z nich fajnego przygotować. Szczerze mówiąc nie wiedziałam jak się za nie zabrać więc zainspirowałam się przepisem z Kuchni Lidla i wyszedł całkiem niezły. Użyłam zielone szparagi, seler, dużo pietruszki dzięki czemu wyszła bardzo aromatyczna, o pięknym zapachu i pysznym smaku. Gotową zupę ozdobiłam podprażonymi na suchej patelni orzechami oraz szparagami.

Przepis na: Krem ze szparagów

Składniki:

  • 500 g zielonych szparagów
  • 4 większe ziemniaki
  • 2 l wody
  • 1/2 łyżeczki vegety (można pominąć)
  • 1 pietruszka korzeń + natka pietruszki
  • 100 g selera
  • 1/2 łyżeczki soli
  • 3 ząbki czosnku
  • szczypta pieprzu (ja użyłam ziołowego)
  • 2 łyżki śmietany 18 % lub 30 %
  • natka koperku
  • magi do smaku

Dodatkowo:

  • podprażone orzechy (u mnie mix: laskowe, włoskie)
  • podprażone główki szparagów do dekoracji
Wyślij emailem

Krem ze szparagów - przepis krok po kroku


Krok 1

Krem ze szparagów

W garnku gotujemy 2 litry wody. Szparagi oczyszczamy z włókien, dokładnie myjemy pod zimną wodą, odcinamy główki, a resztę kroimy na mniejsze kawałki. Seler, pietruszkę oraz ziemniaki obieramy, kroimy w niezbyt dużą kostkę, wrzucamy do wody, solimy, pieprzymy, przyprawiamy. Całość należy gotować na małym ogniu, aż szparagi będą miękkie, lecz nie rozgotowane. Dodajemy również przeciśnięty przez praskę czosnek, posiekaną natkę koperku oraz pietruszki. Na końcu nabieramy do kubka ok. 100 ml zupy, mieszamy ją ze śmietany, mieszamy łyżeczkę i z powrotem wlewamy do zupy.

Zdejmujemy zupę z ognia, lekko przestudzamy, doprawiamy do smaku solą i magą i blendujemy na gładki mus.

Główki szparagów gotujemy na parze lub krótko blanszujemy na suchej patelni wraz z posiekanymi orzechami. Dekorujemy nimi wierzch nałożonej już zupy. Smacznego!


Krem ze szparagów

Krem ze szparagów

Krem ze szparagów

Średnia ocena 4.4 / 5. Ilość głosów: 19

Oceń ten post jako pierwsza!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Asia z Po Prostu Pycha
Po Prostu Pycha
6 lat temu

Witam Pani Olgo,
niewątpliwie jest to urządzenie wielofunkcyjne i wykonałam na nim sporo potraw z czego głównie były to płynne rzeczy jak zupy, koktajle, zblendowanie masła orzechowego itp. Robiłam na nim ciasto nalesnikowe, na gofry (w obu przypadkach polecam zastosowanie wolniejszych obrotów), wyszło bez najmniejszych problemów. Osobiście ciasta chlebowego, drożdżowego na nim jeszcze nie próbowałam, lecz wyciągnięcie jego powinno się udac przy jakiejkolwiek plastikowej łopatce, łyżce. Siekanie warzyw na surówkę również powinno się odbywac przy niższych obrotach i może spróbowałaby Pani je dodawać stopniowo? W sensie, że jeżeli doda Pani wszystko na raz do kielicha to może po prostu na dole się wszystko zmiksuje na mus, a wierzch kielicha może być grubo poszatkowany.

Olga
Olga
6 lat temu

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi 🙂

Olga
Olga
6 lat temu

Chciałam zaznaczyć, że mój post to nie reklama termomixa, mam nadzieję, że nie zostanie tak odebrany, nie mam z nim nic wspólnego, chciałam tylko zobrazować jak chciałabym mieć posiekaną surówke w blenderze :D, który przecież ma lepsze ostrza i więcej obrotów na minutę 😉

Olga
Olga
6 lat temu

Dzień dobry,
prowadzi Pani świetnego bloga :).
Mam nadzieję, że nie popełnie faux pas zadając Pani pytanie tutaj , a nie pod postem bezpośrednio związanym z pytaniem.

Po recenzji na Pani blogu, zakupiłam blender wysokoobrotowy Happycall Alexim.
Liczyłam troszkę, że bedzie on urządzeniem wielofunkcyjnym w moim domu, więc próbuję go zastosować niemal do wszytkiego. Siekanie, mieszanie, blednowanie.
Póki co dobrze wychodzi mi tylko blendowanie.
Probowałam zrobić surówke, tak jak na tym filmie tutaj w termomixie https://www.youtube.com/watch?v=VMmRNAYDL98 i niestety najpierw miałam kawałki różnej wielkości a później już pastę :D.

Próbowałam wyrobic ciasto na pizzę, Pani pisała, że można wyrobic ciasto chlebowe i inne ciasta. A jak to ciasto później stamtąd wydobyć :D? Przydałoby sie jakieś odpowiednie precyzyjne narzędzie :D. Domyślam się, że moje niepowodzenie jest spowodowane barkiem wprawy. Ustawiam nie takie obroty, lub jeszcze cos innego robie nie tak ;).
Moge liczyć na jakieś Pani drobne podpowiedzi co do użytkowania tego sprzetu?

Pozdrawiam serdecznie,
Olga