Wegańskie brownie o smaku bounty to moje najnowsze ciacho na blogu, które z pewnością podbije Wasze serca! Musicie mi uwierzyć na słowo… Jeśli macie jednak ochotę na tradycyjne brownie to zachęcam do odwiedzenia mojego przepisu na brownie z truskawkami!
Wegańskie ciasto bounty
To moje pierwsze wegańskie ciasto w tym roku i z pewnością nie ostatnie! Przygotowałam pyszne wegańskie brownie czekoladowe z dodatkiem kremu kokosowego na bazie kaszy jaglanej i wiórków kokosowych. Spód wyszedł zbity, zakalcowaty i mięsisty… Tak właśnie powinno smakować i wyglądać brownie. W moim przypadku to wegańskie brownie stanowiło bardziej spód do ciasta i piekłam je w tortownicy o średnicy 24 cm. Jeśli będziecie chcieli je przygotować bez kremu kokosowego i polewy to wystarczy je upiec w nieco mniejszej foremce żeby wyszło nieco wyższe (pamiętajcie, że brownie praktycznie nie rośnie w trakcie pieczenia, więc najlepiej je piec w małych foremkach).
Do przygotowania mojego wegańskiego brownie użyłam wysokiej jakości surowej czekolady ciemnej RAW 70% (na wagę)- BIO COCOA od polskiego producenta ekologicznych czekolad i produktów czekoladowych. Ta gorzka czekolada została wytworzona z surowych ziaren kakaowca, w której gorycz surowego ziarna przenika się z karmelową nutą nektaru z kwiatu palmy kokosowej. Tabliczka tej czekolady zaskakuje łagodnością, przy czym nie jest pozbawiona swojego intensywnego charakteru.
Jeżeli cenisz sobie zdrowe odżywianie i chcecie aktywnie dbać o środowisko naturalne to polecam słodycze zero waste, które są sprzedawane na wagę bez tzw. opakowań jednostkowych. W ofercie marki znajdziecie między innymi czekolady na wagę z ciekawymi dodatkami, suszone owoce i orzechy oblewane czekoladą różnego typu oraz kuwertury. Ich cały asortyment oferowany jest w dowolnej gramaturze i pakowany w biokompostowalne opakowania.
Co więcej produkty sygnowane marką OctoChocolate są certyfikowane ekologicznie, bezglutenowe, bezmleczne i słodzone wyłącznie cukrem kokosowym. Dlatego będą idealnym uzupełnieniem diety wegańskiej czy bezglutenowej.
W ofercie firmy znajdziecie między innymi:
- surowa czekolada wytwarzana z nieprażonych ziaren kakaowca,
- czekolada z dodatkiem orzechów laskowych, pistacji czy migdałów,
- suszone owoce w czekoladzie deserowej, kremowej lub białej (np. śliwki, figi, morele i jagody goji),
- orzechy w polewie czekoladowej (np. orzechy brazylijskie, macadamia czy pecan),
- kuwertura czekolady białej, ciemnej, migdałowej czy kokosowej.
PS. Mam dla Was kod zniżkowy o wartości 15% rabatu na kategorię „ kupuj na wagę „ na hasło- poprostupycha15 (będzie on aktywny do końca stycznia).
Przepis na: Wegańskie brownie bounty
Składniki:
Brownie:
- 4 płaskie łyżki oleju kokosowego
- 150 g surowej czekolady ciemnej RAW 70% (na wagę) – BIO COCOA
- 1 szklanka aquafaby (z około 1,5 puszki słoika ciecierzycy)
- 3/4 szklanki ksylitolu
- 1/3 szklanki kakao
- 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 i 1/3 szklanki mąki np. orkiszowej lub pszennej
- opcjonalnie 1 łyżka cukru z prawdziwą wanilią
Krem kokosowy:
- 1/2 szklanki suchej kaszy jaglanej
- 1 szklanka mleka kokosowego
- 1,5 szklanki wody
- 1/2 szklanki wiórków kokosowych
- 2 łyżki miodu
- 3-4 łyżki ksylitolu (do smaku)
Polewa czekoladowa:
- 80 g surowej czekolady ciemnej RAW 70% (na wagę) – BIO COCOA
- 1 płaska łyżka oleju kokosowego
Zobacz również:
Jak zrobić wegańskie brownie czekoladowe?
Krok 1
Krok 2
Do miski wlej aquafabę (1 szklankę) z puszki ciecierzycy (ja użyłam 1,5 puszki). Ubijamy na sztywną pianę na wysokich obrotach miksera. Dodajemy stopniowo po jednej łyżce ksylitolu (najlepiej go zblendować wcześniej na puder). Powinna powstać sztywna, błyszcząca piana.
Do osobnej miski wsypujemy mąkę orkiszową (1 i 1/3 szklanki, można użyć np. pszenną), proszek do pieczenia (1/2 łyżeczki), kakao (1/3 szklanki), a także opcjonalnie cukier wanilinowy (1 łyżka). Wlewamy przestygniętą czekoladę i delikatnie mieszamy z suchymi składnikami za pomocą łyżki do powstania jednolitej masy. Następnie dodajemy ubitą aquafabę i ponownie mieszamy, bardzo delikatnie aż składniki się połączą.
Krok 3
Krok 4
Krok 5
Krok 6
Wierzch ciasta oblewamy polewą czekoladową i opcjonalnie dekorujemy odrobiną wiórków kokosowych.
Komentarze
Miód nie jest wegański.