Ozonator WENON MF-108 – recenzja!

4/5 (1 ocen)

W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam przybliżyć temat ozonowania we własnym mieszkaniu. Obecnie w czasie trwania koronawirusa jest to moim zdaniem bardzo istotne działanie, które można z łatwością wykonać samodzielnie przy użyciu bardzo prostych w obsłudze ozonatorów. Zacznijmy jednak od samego początku – czym jest ozon i jakie ma działanie!

Ozon to tak zwana alotropowa, trójatomowa odmiana tlenu. Niszczy wirusy, bakterie oraz inne zanieczyszczenia, a do tego rozpuszcza się bardzo szybko i nie pozostawia szkodliwych związków chemicznych, tylko zdezynfekowane powietrze oraz przyjemny, świeży zapach. Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa nawet promieniowanie UV i filtry HEPA.

Szereg badań prowadzonych nad koronawirusem wskazuje, że proces ozonowania skutecznie go zniszczy. Wiele osób szuka rozwiązań na pozbycie się możliwego zagrożenia, więc w tym celu warto się zastanowić właśnie nad dezynfekowaniem mieszkania (co podobno jest szczególnie polecane w przypadku, gdy w pomieszczeniach przebywała osoba zakażona koronawirusem).

Ozon O3 posiada bardzo dobre i szerokie możliwości ograniczania oraz niwelowania np:

  • pestycydów, fungicydyów, azotanów, czy pleśni oraz grzybów z warzyw i owoców
  • dodatkowo hormony, anaboliki czy inne zanieczyszczenia w mięsie, drobiu, owocach morza
  • niweluje również takie zapachy jak odór papierosowy czy inne zapachy organiczne i nieorganiczne – zaletą ozonu jest nie maskowanie zapachów lecz je usuwanie!
  • grzyby tworzące pleśnie w powierzchniach zamkniętych np. na ścianach, zapachy stęchlizny, ale również w specjalnych warunkach można leczyć choroby skóry, jamy ustnej – eliminując również zarodniki grzybów skutki działania są długotrwałe
  • niszczy roztocza – powodujące alergie ataki astmy, wyczerpanie organizmu
  • drobnoustroje powodujące zakażenia bakteryjne, stany zapalne, choroby bakteryjne, gnicie żywności itp.

Po skutecznie przeprowadzonym zabiegu ozonowania w powietrzu pozostaje świeży i bardzo delikatny zapach, zbliżony do naturalnego aromatu po burzy.

Dzięki ozonatorowi powietrze w pomieszczeniu jest świeże i wolniej rozwijają się w nim szkodliwe bakterie oraz  wirusy. Warto pamiętać, że w trakcie działania ozonatora powinniśmy opuścić dezynfekowanie pomieszczenia! Po zakończeniu procesu ozonowania konieczne jest wietrzenie wnętrza. Dezynfekcja przebiega tylko w trakcie wykonywania zabiegu, lecz charakterystyczny zapach może się utrzymywać dłużej.

Do ozonowania własnego mieszkania używam ozonatora Wenon MF 108, o wydajności 400mg. Jest on małych rozmiarów, a jego wygląd jest nowoczesny. Posiada wbudowany wyświetlacz z lampami LED, a także timer z ustawieniami 5, 10, 15, 30 i 60 minut pracy.

Godzinny tryb pracy sprawdzi się świetnie przy ozonowaniu pomieszczeń w domu, piwnicy, garażu (mniejsze powierzchnie mocniej przeczyści, a wydajny będzie również przy większych). Za pomocą tej metody można również zdezynfekować samochody, odgrzybiając klimatyzację. Jego wydajny obszar pracy obejmuje przedział 5-50m2, jednak można go oczywiście używać nawet na większych powierzchniach tylko przez dłuższy czas.

Ozonator Wenon MF 108 posiada w zestawie kulki i rurki, które można stosować także do ozonowania owoców, warzyw, mięs, ryb, nasion itp. Oprócz ozonowania żywności warto też dezynfekować sztućce, talerze, szklanki czy deski do krojenia itp. Wszystkie te czynności ozonujemy w wodzie!

Co więcej możesz ozonować także samą wodę do picia czy do kąpieli (działa korzystnie poprzez dotlenie skóry, odprężenia organizmu, leczy cellit, choroby grzybowe skóry, trądzik).

Ozonowanie pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu po papierosach, benzynie, środkach chemicznych, zapachu stęchlizny, potu itp.

Czy ozonowanie jest bezpieczne? Tak! Ozonowanie jest w 100% bezpieczne i wykazuje ogromną skuteczność w bardzo krótkim czasie. Jego rezultaty nie są widoczne gołym okiem, jednak z pewnością można poczuć za pomocą pozostałych zmysłów. Można poczuć rześkość oraz możliwość oddychania pełną piersią. Regularne ozonowanie pomieszczeń powoduje, że przebywamy w środowisku wolnym od groźnych wirusów, bakterii, grzybów, pleśni i wszelkich innych drobnoustrojów. Eliminuje także ryzyko jakichkolwiek reakcji alergicznych i bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm.

Średnia ocena 4 / 5. Ilość głosów: 1

Oceń ten post jako pierwsza!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
paspi
paspi
3 lat temu

Powinniśmy dbać o czyste powietrze w mieszkaniu, tym bardziej teraz, kiedy mieszkanie zastępuje dla wielu miejsce pracy https://indygoo.pl/2020/06/