Oczyszczacz Wenon MF33 Lampa UV C- w walce z koronawirusem!

0/5 (0 ocen)

Od marca bieżącego roku nasz kraj zmaga się z pandemią COVID-19 wywołaną wirusem SARS-CoV-2, który niestety może być przenoszony drogą kropelkową i potrafi przetrwać poza ludzkim organizmem przez wiele godzin. Technologie bezkontaktowej dezynfekcji są w tej sytuacji bardzo pożądane. Promieniowanie UV-C jest jedną z najbardziej niezawodnych metod w walce z koronawirusem. W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam przybliżyć temat promieniowania UV-C wytwarzanego przy pomocy produktu Wenon MF33, czyli takiej małej magicznej lampie, która niszczy wirusy!

“Badania przeprowadzone przez włoskich naukowców wykazują efektywność promieniowania UV w inaktywacji koronawirusa SARS-CoV-2.
Potencjalne działanie wirusobójcze promieniowania UV-C na wirus SARS-CoV-2 oceniano eksperymentalnie dla różnych dawek promieniowania i różnych stężeń wirusa. Badano zarówno inaktywację wirusa, jak i jego hamowanie. Zgodnie z wynikami badań, w przypadku stężenia wirusa, przy którym możliwe jest zakażenie SARS-CoV-2, dawka UV-C wynosząca zaledwie 3,7 mJ/cm2 była wystarczająca do inaktywacji wirusa, a całkowite zahamowanie wszystkich wirusów obserwowano przy dawce 16,9 mJ/cm2. Wyniki te są ważne dla rozwoju nowych metod sterylizacji w celu powstrzymania zakażenia SARS-CoV-2.” źródło.

oczyszczacz powietrza

 

Przede wszystkim czym jest promieniowanie UV-C? Ultrafiolet – promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali od 10 nm do 400 nm (niektóre źródła za ultrafiolet przyjmują zakres 100–400 nm, w przypadku UV-C – długość fali: 100–280 nm), niewidzialne dla człowieka. Promieniowanie ultrafioletowe są to fale krótsze niż promieniowanie widzialne i dłuższe niż promieniowanie rentgenowskie. Promienie ultrafioletowe UV-C niszczą i zmieniają strukturę DNA mikroorganizmów.

Przedstawiona na zdjęciach lampa Wenon MF33 ze sklepu Moc Soków przede wszystkim wykorzystuje specjalnie dostosowany nadajnik ultrafioletowych fal UV o dużej mocy, w połączeniu z wdychaniem powietrza wirującego i wydajnym oczyszczaniem powietrza. Lampa UV emituje promienie ultrafioletowe o wartości 253,7 nm, które mogą natychmiast spowodować śmierć bakterii i wirusów oraz uniemożliwić ich rozmnażanie.

Promieniowanie UV-C wykorzystywane jest w warunkach domowych i szpitalnych do oczyszczania pomieszczeń z wirusów. 

Co ciekawe, technologia sterylizacji promieniowaniem UV-C jest używana na całymświecie od ponad 100 lat do zabijania do 99,9% bakterii i wirusów na powierzchni obiektów, w powietrzu, a także i wodzie. Szpitale używają lamp UV-C np. do dezynfekcji sal, narzędzi medycznych, zbiorników na wodę itp.

oczyszczacz powietrza

oczyszczacz powietrza wenon mf33

Całodobowa i skuteczna dezynfekcja!

Lampa Wenon MF33 to świetny sprzęt o małych rozmiarach, który można bez problemu przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia. Wystarczy podpiąć go do prądu i gotowe! To naprawdę cichy sprzęt, który wykorzystuje mocny odpowietrznik do stałego przepływu powietrza i sterylizacji.

Ta lampa oprócz eliminowania wirusów w pomieszczeniu, także usuwa zapachy kuchenne! Może zabijać także bakterie pleśni i np. rozkładać nieprzyjemny zapach kuwety!

Lampa Wenon MF33 wykorzystuje cichy i mocny odpowietrznik do stałego przepływu powietrza i sterylizacji. Zabija bakterie i wirusy w ponad 90% w ciągu 1 godziny w pokoju o powierzchni 3 m². W przypadku większych pomieszczeń, np. 10 m², potrzeba jednak dłuższego okresu czasu – min. 2 godziny. Warto dodać, że maksymalne powierzchnie zalecane do sprawnego i szybkiego oczyszczania to 20 m².

Zachęcam do pooglądania filmu – (klik).

oczyszczacz powietrza wenon mf33

oczyszczacz powietrza wenon mf33

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Oceń ten post jako pierwsza!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments