Restauracja Whiskey in the Jar we Wrocławiu

5/5 (1 ocen)
Restauracja Whiskey in the Jar

Będąc we Wrocławiu, który jest dla mnie najpiękniejszym miejscem w Polsce warto zastanowić się wcześniej – gdzie zjeść w tym mieście? Nie od dziś wiadomo, że wrocławska gastronomia utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie i do tej pory nie przeżyłam jeszcze żadnego większego rozczarowania. Wybór jest naprawdę skomplikowany, ponieważ na samym rynku jest sporo fajnych restauracji, nie mówiąc już o nieco oddalonych knajpach np. przy wyspach itp.

Restauracja Whiskey in the Jar z zewnątrzPodczas mojego ostatniego wyjazdu do Wrocławia zahaczyłam o świetną restaurację znajdującą się przy samym Ratuszu- Restauracja Whiskey in the Jar z muzyką na żywo. Ten lokal znajdziecie także w Poznaniu i Łodzi. Co można u nich zjeść? Steaki, burgery, żeberka i wiele innych… Do tego koniecznie wypróbuj ich oryginalnie “Jary” – fantastyczne drinki na bazie Jacka Daniel’sa!

Samo położenie restauracji (Rynek 23) jest wprost idealne, do tego spory ogródek z widokiem na Ratusz i kilkanaście stolików wewnątrz. My się tam zjawiliśmy zaraz po otwarciu restauracji i do tego w tygodniu, a nie w weekend, więc mogliśmy sobie wybrać stolik jaki nam się tylko wymarzy.

Wchodząc do samej restauracji rzuca się w oczy mocno motocyklowy, rockowy styl, który prezentuje się naprawdę ciekawie. Pochodzę z motocyklowej rodzinki, gdzie dla rodziców przejechanie prawie całej Europy nie stanowi żadnego problemu. Myślę, że im to dopiero taki klimat by się spodobał 🙂

Restauracja Whiskey in the Jar Wrocław wewnątrz

Restauracja Whiskey in the Jar Wrocław wewnątrz

Restauracja Whiskey in the Jar Wrocław wnętrze

To co poleciła nam kelnerka to nowość Whiskey in the Jar – Burger Cheesy z gorącym, serowym wulkanem! Ten burger charakteryzuje się tym, że gdy obsługa podaje Ci burgera to przy Tobie polewa go ciepłym serem Cheddar, który fajnie ocieka po całej kompozycji burgera.

Sam burger Cheesy składa się z 200 g wołowiny, podwójnego bekonu, krążków cebulowych, pomidora, sałaty i rukoli. Podawany jest z frytkami i dipem. Wygląda naprawdę byczo i mimo szczerych chęci nie byłabym w stanie zjeść co całego.

PS. Pewnie teraz myślisz jak takiego wielkiego burgera zjeść bez wybrudzenia ciuchów, rękawów itp… No cóż, też mnie to zastanawiało, ale polecam go zjeść widelcem i nożem lub kelnerki proponują czarne lateksowe rękawiczki 🙂

Burger Cheesy Whiskey in the Jar

Burger Cheesy Whiskey in the Jar

Burger Cheesy Whiskey in the Jar

Rockn`Steak – to z kolei stek podawany na kamieniu lawowym, dzięki czemu cały czas jest ciepły i nie ma opcji na to, że ostatni kęs steka będzie już zimny. Fajny patent, a samo mięso przeeeepyszne! Najlepszy stek jaki do tej pory jedliśmy. Rockn`Steak Whiskey in the JarRockn`Steak Whiskey in the JarJeżeli szukasz jakichś fajnych trunków alkoholowych, a zwykłe piwo czy drinki Ci się znudziły to koniecznie wpadaj na ich specjały – “Jary na bazie Jacka Daniels`a. Mają ich naprawdę spory wybór plus pytajcie o Jara miesiąca. Ja się załapałam na Bloom Jara z jadalnym kwiatkiem!

Bloom Jar Whiskey in the Jar

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Oceń ten post jako pierwsza!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments